2/05/2021. Nadawanie komunikatów nie jest tożsame z komunikacją!

Współczesny świat ma wielkie osiągnięcia w dziedzinie łączności. Internet, media społecznościowe, komunikacja poprzez aplikacje czynią nasz życie przyjemniejszym. Niezależnie od tego gdzie są nasi bliscy możemy pozostawać z nimi w kontakcie. Mimo rozwoju narzędzi komunikacji ludziom jest coraz trudniej porozumiewać się. Dlaczego?

Fot. Studio Artystyczne Miry Naporowskiej w Algierze, obraz jednej z uczennic

Zbyt mało i zbyt rzadko zastanawiamy się co jest potrzebne dla skutecznej komunikacji. Zbyt dużo wysiłku świat wkłada w nadawanie komunikatów, zbyt mało zastanawia się co jest potrzebne do skutecznej komunikacji.

W dobie pandemii komunikacja między poszczególnymi uczestnikami systemu ochrony zdrowia mocno szwankuje. Konferencje prasowe @MZ_GOV_PL to nadawanie komunikatów z małym wstawkami pytań od dziennikarzy. Nie uczestniczą w tej wymianie informacji pacjenci, personel pracujący na pierwszej linii frontu. Również komunikacja najbliższych z hospitalizowanymi członkami rodzin szwankuje.

Pacjenci mają telefony komórkowe, ale… nie zawsze są w stanie je obsłużyć, doładować, nacisnąć odpowiedni klawisz… komunikacja nie dochodzi do skutku.

Asystent komunikacji medycznej

to potrzebny w dzisiejszych czasach pracownik na każdym oddziale szpitalnym, który pomoże pacjentom porozumieć się z rodziną oraz odciąży personel od obowiązków informacyjnych.

@asystent_komunikacji_medycznej – potrzebny w dzisiejszych czasach pracownik na każdym oddziale szpitalnym, który pomoże pacjentom porozumieć się z rodziną, odciąży personel od obowiązków informacyjnych @AKatrynicz, @MZ_GOV_PL

Krystyna Knypl