Archiwum miesiąca: maj 2014

117. Alternatywna podróż na Grochów, 28/05/2014 r.

Podróże dzielą się na realne, wirtualne i eksperymentalne, zwane też niekiedy alternatywnymi. Jako osoba zamieszkująca przez całe życie na Starej Ochocie przeżywam zawsze dreszczyk emocji gdy przychodzi mi wybrać się do odleglejszej dzielnicy. Dziś moim celem była ulica Motorowa na Grochowie.

SONY DSC

Wysiadłam na przystanku Przyczółek Grochowski – już sam nazwa mówi, że to prawdziwa wyprawa!

SONY DSC

Poranek był deszczowy,  a krople zwisały smętnie pod tabliczkami z nazwami ulic

SONY DSC

Z oględzin na street view wiedziałam, że budynek do którego wybieram się ma niebanalny kształt,a jego formalny adres to Motorowa 1, choć od odejścia Motorowej od Ostrobramskiej do budynku był spory kawałek.

SONY DSC

Przemierzałam trasę w deszczu

SONY DSC

W oddali zobaczyłam tabliczkę mojego nowego wydawcy

SONY DSCOto  ona w zbliżeniu i pełnej krasie.

aa3

Będę odpowiadała na listy Czytelniczek w pismach Twoje Imperium, Chwila dla Ciebie i Życie na gorąco. Są to dwutygodniki, o łącznym nakładzie miesięcznym około  4 mln. I w tym nakładzie  tak ślicznie sfotografowano będę pisała Droga Czytelniczko….

A do tego litery tworzące tło fotografii stwarzają wrażenie, że w lewym uchu mam ekstrawagancki kolczyk ; )  poezja….

SONY DSC

Załatwiłam sprawy służbowe i ruszyłam w drogę powrotną.  Krajobraz urozmaicały folklorystyczne tablice z klimatem odległych dzielnic. Jakież one mają piękne nazwy! Siłownia Pyton – czyż nie piękna nazwa? A do tego ożeniona z Coca-Colą!

SONY DSC

Albo Centralna Biblioteka Wojskowa i w dodatku położona na obrzeżach miasta! Niebanalne połączenie nazwy i lokalizacji ; )

SONY DSC

Na horyzoncie widniało dzieło street art

SONY DSC

Z ciekawym hasłem

SONY DSC

Jednak aby wrócić do domu musiałam przedostać się na drugą stronę ruchliwej trasy komunikacyjnej. Układ kilku kładek nie był łatwy, nie bardzo było wiadomo która z nich sięga na przeciwległy brzeg. Musiałam zapytać się pewnego lokalsa.

SONY DSC

Przejście kładką było pewnym wyzwaniem o czym ostrzegały znaki

SONY DSC

Ale warto było zaryzykować, bowiem pod kładką były ciekawe okazy street art

SONY DSC

Jeszcze inny okaz

SONY DSC

Z niewidzianą nigdy wcześniej informacją na tabliczce, dość eleganckiej, chyba  informującej o technice wykonania dzieła.

SONY DSC

I do tego taka tajemnicza konstrukcja…

Podobno służy podtrzymaniu drewnianej kładki aby się nie załamała!

SONY DSC

Wróciłam na swoje podwórko w niezmiennym przekonaniu, że podróże jednak kształcą niezależnie czy są dalekie czy bliskie.

@mimax2 / Krystyna Knypl