Dzienne archiwum: 6 czerwca 2014

W akademickich sferach naukowych

W programie na piątek miałam udział w konferencji prasowej. Poranek był deszczowy, skorzystałam więc z  autobusu 175 i dojechałam do przystanku przy skrzyżowaniu ulic Żwirki i Wigury z Trojdena.

SONY DSC

Jest to dzielnica Rakowiec

SONY DSC

Przystanek nosi nazwę identyczną z placówką akademicką Warszawski Uniwersytet Medyczny. Muszę od razu wyznać, że to nie jest ta uczelnia którą  ukończyłam! Moja uczelnia nazywała się Akademia Medyczna i jest  w chwili obecnej bytem historycznym. Cóż, wszystko przemija.

Mogę za 4 lata otrzymać nowy dyplom na 50 lecie ukończenia studiów, ale nie odczuwam potrzeby otrzymania dyplomu rocznicowego uczelni której nie kończyłam.

SONY DSC

Na dziedzińcu placówki pojawił nowy element – kamień ku pamięci z laską Esculapa i wężem wglądającym na bardzo mocno nieżywego. Musiał  nieźle gada zdzielić lagą szanowny pra-kolega ; )

SONY DSC

Po chwili zadumy  nad siłą ciosu Eskulapa, energicznie skręciłam w lewo i z rozpędu wpadłam na tabliczkę parkingową dla magnificencji & ekselencji w bieżącej kadencji

SONY DSC

Lud akademicki też ma wyznaczone swoje miejsce…

SONY DSC

Dla odmiany psy nie mają prawa wstępu na teren akademicki. I dobrze im tak!

SONY DSC

Moim celem było Centrum Dydaktyczne, gdzie odbywała się konferencja prasowa

SONY DSC

Centrum Dydaktyczne ma  ładne wnętrze. Pani w rejestracji konferencji chciała mą pierś ozdobić plakietką z napisem Partner. Powiedziałam jej, że nie jestem niczyim partnerem/partnerką, tylko staromodnie żoną swego męża i zrezygnowałam z przyjęcia plakietki.

SONY DSC

Wysłuchałam konferencji prasowej

SONY DSC

Nieoczekiwanie okazało się, że jest też druga konferencja organizowana przez  strukturę o nazwie Bastion – brzmi nieco militarystycznie, ale czasy takie…

SONY DSC

Sala na konferencji Bastionu była nieco pustawa, ale może ktoś krzyknął lotnik, kryj się i tak zostało.

SONY DSC

A lotnik  wskoczył on na cokół i dumnie wspiął się na śmigle. Gdy przechodziłam koło niego zdawało mi się, że szepnął do mnie: Możecie mi skoczyć na … śmigło! ; )