Nowy Wspaniały Świat (NWO)- dziennik Matyldy

Motto:

Młodzi MYŚLĄ, że starzy są głupi, ale starzy WIEDZĄ, że młodzi są głupi.

Agatha Christie, Morderstwo na plebanii

Ilustracja muzyczna https://www.youtube.com/channel/UC0_MuaMINkq9RUzNcqp_wSw

8 /11/2023

Krystyna lubi podróże..

Odwiedziła wiele krajów w Europie, Ameryce Północnej, Ameryce Południowej, dotarła także do Australii. Jednak podróż po Nowym Wspaniałym Świecie, która zaczęła się o godz. 5:19 dnia 8 listopada okazała się być podrożą życia.

Dlaczego tak ją nazwała? Dostarcza nieznanych do tej pory emocji, trasa wiedzie przez krajowe urzędy, które z troską i zaangażowaniem wdrażają NWO.

O godzinie 5:19 otrzymała SMS z banku Citi Handlowy, którego byla od ponad 20 lata w zasadzie zadowoloną klientką.

Treść SMS była następująca: odnotowaliśmy nieudana prób logowania się Citi on line 77/11/2023/00$@.01. jeśli to nie byłeś Ty prosimy o pilny kontakt z Citi Phone.

Krystyna zadzwoniła na wskazany w SMS telefon i połączyła się z dyżurną pracownicą banku, która wysłuchała relacji, poklikała i oznajmiła że wszystko jest OK, zabezpieczone.

Czy jeszcze pani coś chce zapytać? – powiedziała z troską w głosie. pracownica banku

Krystyna: Czy konto jest zablokowane całe czy tylko moja część konta? CZy muszę osobiście zgłosić sę do banku aby jeszcze jakieś formalności dopełnić?

Pracownica banku: Proszę sobie nie żartować z profesjonalizmu oraz troski o bezpieczeństwo pieniędzy klientów naszego banku!!!

Krystyna: To nie jest żart i oczekuję fachowej odpowiedzi.

Pracownica: Proszę panią jak córka przyjedzie do Warszawy to sobie zrobi blokadę jej części konta

Krystyna: Córka pracuje za granicą, poza Europą i jest w tej chwili w służbowej podróży międzykontynentalnej. Czy bank zapewniaj łączność z pokładem samolotu?

Pracownica: Pani robi sobie z naszego banku żarty, już powiedziałam: jak przyjedzie do Warszawy to sobie zablokuje swoją część

Krystyna: Czy zablokowane  są transakcje na kwotę poniżej 100 zł, bez potrzeby wprowadzania PIN.

Pracownica: Ależ to oczywiste!

Krystyna: jest taka zasada zaufanie dobre, ale kontrola lepsza.

Osobiście szanuję każdą zarobioną złotówkę, jestem osobą skrupulatną. Członkowie mojej rodziny od 3 pokoleń zajmują się finansami. Mój Dziadek był przed wojną Naczelnikiem Urzędu Skarbowego w Siedlcach, mój Ojciec księgowym w Centrali Spółdzielni Ogrodniczych, moja Córką jest księgową w instytucji międzynarodowej.

Pracownica: proszę panią, czy to już wszystko?

Krystyna: Na razie dziękuję. I jeszcze drobiazg natury doboru słów w SMS oraz tożsamości. Nie przypominam abym z kimkolwiek w tym banku przechodziła na ty oraz żebym była mężczyzną. Ogólnie lubię być na ty z ludźmi (to mnie odmładza), szanuję decyzje i wybory ludzi w kwestii wyboru płci. Ja od 79 lat jestem kobietą

Rano idę do apteki oraz sklepu spożywczego z opisaną na kartce sytuacją ( aby nie czynić sensacji publicznej) daję do przeczytania paniom i proszę aby po cichu zapoznały się aby nie czynić widowiska dla innych osób. W aptece kupuję lek bez recepty za 21,95 zł, a w spożywczym dwie transakcje dwie transakcje na kwoty 91,98 zł oraz 45,99 zł. razem 159,92 zł. Na moim koncie mimo „zablokowania” go można dziennie robić zakupy bez wklikiwania PIN za 300 zł. Gdyby ktoś ukradł dwie nasze karty ( moją i Córki) to leganie w majestacie przepisów banku ( zamykanie konta trwa 30 dni, zamykanie on line nie blokuje wszystkich sposobów dostępu do pieniędzy. Dzwonię do banku, referuję sytuację i okazuje się, że jeszcze coś musimy załatwić.

Pytam do której jest bank czynny, do 18:00 odpowiada pracownica Citiphone

Zamawiam taxi, jestem nietypową przedstawicielką lekarzy ( mój pierwszy zawód, wykonywany od 1968 r) i nie tylko nie mam prawa jazdy, ale też samochodu i co oczywista garażu. Nie mogę więc odpowiedzi na słynną prośbę POKAŻ LEKARZY CO MASZ W GARAŻU

Kierowcą na trasie mój dom – bank jest sympatyczny emigrant z Azerbejdżanu, od 10 lat mieszka w Polsce. Czy dowiedzie mnie do 18:00. opowiadam dlaczego.

Rozumiem, postaram się. Dojeżdżamy do banku o godz. 17:57. W sali obsługi klientów jedna pracownica załatwia dwie klientki.Mówię że mam pilną sprawę w związku z próbą zhakowania i potrzebuję jeszcze zrobić działania on site uzupełniające odbyte rano procedury on line

A to musi pani przyjść jutro odpowiada pracownica. Czy jest pani jedyną osób w tej chwili w banku, czy jest jakieś kierownik? Okazuje się, że jest w dziale Gold, Przechodzę do działu Gold

Rozpoczynamy procedury identyfikacyjne niesfornej klientki banku.

Proszę pokazać ten SMS który rano pani dostała. Pokazuję , tak to od na ,proszę pokazać ID, Pokazuję dowód osobisty. To nie wie pani, że u nas ID to karta bankomatowa, czy pani ma w ogóle naszą kartę bankomatową??? Mam!

Ja: czy możemy wiec przejść do procedowania skutecznego zamknięcia mojego konta.Musium iść do innej sali z komputerem, który dziwnie wolno działa aktywując się co najmniej 10 minut Pytam dlaczego? Kupiliśmy nowy  sprzęt on się wolno rozkręca, to pani nie wie że tak jest z nowym sprzętem? Cale życie człowiek się uczy, a ja jako lekarz mam ustawowy obowiązek c dokumentować, nie tylko deklarować szczegóły pod linkiem (https://www.gazeta-dla-lekarzy.com/index.php/51-artykuly-redaktor-naczelnej/2059-krystyna-knypl-szkolenie-podyplomowe-ciagle).

Urzędniczka drukuje pierwszy dokument  i prosi mnie o podpis. jest niezgodny z podpisem który pani złożyła zapisując się do naszego banku przed ponad 20 laty. Zgodnie z zasadą do 3 razy sztuka za trzecim razem udaje mi się złożyć zgodny. Kierowniczka potwierdza zgodność swoją służbową pieczątka. Proszę podać nr konta podajęnę nr PKOBP na który przelejemy pani PLN, przelew będzie kosztował .

Czy pani wie, wie że zamiana EURO/ PLAN jest niekorzystna o tej porze? Wiem codziennie monitoruje kursy walut. Proszę o przemianowanie obu waluty na PLN, i podpisać ze to jest pani zlecenie . Przechodzimy procedurę analizy mojego podpisu, Za trzecim podejściem panie uznają że mój podpis jest moim W międzyczasie dzwoni kierowca i pyta czy czekania na mnie, na liczniku jest 150zl, dałam zaliczkę 100 zł. Tak zapłacę zapłacę i jeszcze dodatkowo ładnie podziękuję za życzliwość i profesjonalizm. Kierowca czeka, Pytam pracownicę i kierowniczkę czy moja emerytura która wpływa pierwszego dnia miesiąca dotrze na czas, pani musi iść do ZUS  w ciągu 30 dni i podać nowy nr konta. Pójdę jutro – deklaruję.

Pytam czy bank chciałby zorganizować spotkania i zgodnie z zasadą „audiatur et altera pars poznać doświadczenia klientki w tej nietypowej sprawie. Nie!!! Nas szkolą eksperci, profesjonaliści, a pani nie jest kompetentna nas szkolić! Hmm.. a to news… pracowalam jako nauczyciel akademicki na pewnym etapie kariery zawodowej, mam wybitnych wychowanków, profesorów medycyny…

Nie to nie może być prawdą -widzę oczami wyobraźni dymki wylatujące z głów pań ekspertek.

Jetem osobą wytrwałą i lubię dzielić się wiedzą z innymi. Opiszę w mediach moje doświadczenie.Pytam które medium im by najbardziej pasowało, mam duże zasięgi..

Duże zasęgi? widzę dymek nr. 2.

Dojeżdżamy do  domu mojego około 20 godz.

Płacę należność wg licznika, dodaję napiwek. KIerowca: pani to za dużo, ja jeszcze nigdy tyle w życiu napiwku nie dostał. Proszę o jego nr komórki.Dostaję, Jak pani będzie kiedyś mnie potrzebowała to w 5minut po panią przyjade

Dzięki, fajnie mieć życzliwego mężczyznę, który wie jak może pomóc – odpowiadam

Podsumowanie oczami wyobraźni widzę jak prof. P, Kotler reaguje na to słuchaczka jego seminarium oraz przeprowadzić z nim wywiad podczas konferencji prasowej przeżyła dzi

https://en.wikipedia.org/wiki/Philip_Kotler

 Lektura do domu dla Czytelników:

https://www.gazeta-dla-lekarzy.com/index.php/nowosci/382-czy-kobieta-w-pewnym-wieku-jeszcze-interesuje-sie

Pozdrawiam serdecznie wszystkich czytelników mojego bloga Modne Diagnozy. Dlaczego bloga, a nie Gazetę dla Lekarzy

Niedawno spotkałam na konferencji dawno nie widzianego, młodszego ode mnie kolegę profesora kardiologii. Co słychać u pani? Mam własną gazetę.

Co?, gazetę ma pani , chyba ma bloga i myli pojęcia. Mam gazetę, ma ona nr ISSN, oto moja wizytówka, Zapraszam do lektury ( statut https://www.gazeta-dla-lekarzy.com/index.php/statut

https://www.gazeta-dla-lekarzy.com/index.php/ogwiazdkowane